Шановні відвідувачі! Ласкаво прошу переглянути сторінки мого блогу. Він створений для того, щоб поділитись досвідом роботи з колегами та активно працювати з учнями за допомогою новітніх технологій. Сподіваюсь, що моя праця буде плідною та продуктивною. Надіюсь на співпрацю, буду щиро вдячна за відгуки про мою роботу.
понеділок, 12 серпня 2019 р.
неділя, 11 серпня 2019 р.
НІЛ ТАКИ ДОВШИЙ НІЖ АМАЗОНКА?
НІЛ ТАКИ ДОВШИЙ НІЖ АМАЗОНКА?
Саме до такого висновку дійшли спеціалісти британського королівського товариства після аналізу звіту бразильських спеціалістів, в якому йдеться про те, що #Амазонка є найдовшою річкою. Вся справа в тому, що експедиція по вивченню Амазонки на думку західних географів не надала достатніх доказів того, що Амазонка має 6992 кілометри. Не підтверджують цю цифру і супутникові дані. І хоч з витоком Нілу теж є певні дискусійні моменти, однак більшість географів вважають витоком Нілу саме виток Кагери, яка є частиною річкової системи Нілу. Таким чином спеціалісти-географи не поспішають визнавати Амазонку найдовшою річкою світу, лише обережно зазначаючи про те, що "є окремі дані бразильських спеціалістів", бо крім них таких доказів ніхто не надав. Отже виходячи з цього - Ніл, зі своїми 6852 кілометрами є найдовшою річкою світу, і Амазонка зі своїми "офіційними" 6792 кілометрами є другою в світі за довжиною, і поступається Нілу. А як вважаєте Ви?
На фото - річка #Кагера - виток річки #Ніл (#Бурунді, #Африка).
субота, 10 серпня 2019 р.
Джомолунгма, Сагарматха або Еверест
Джомолунгма, Сагарматха або Еверест – найвища вершина земної кулі Гора розташована на кордоні між Китаєм і Непалом і її висота становить 8848,43 метри над рівнем моря.
Еверест – пірамідальний пік. Його морфоскульптура сформувалася завдяки льодовиковій ерозії. Гора має асиметричні схили, три з яких пологі. Численні льодовики вкривають усі схили гори, це: льодовик Хумбу (Долина Тиші), льодовик Ронгбук і льодовик Канчунґ.
Кліматичні умови на Евересті надзвичайно екстремальні. У січні температура на вершині в середньому становить −36 °C і часто може опускатися до −60 °C. У липні середня температура −19 °C і постійно тримається нижче нуля.
З червня до вересня Еверест перебуває під впливом мусонів, які приходять з Індійського океану і приносять опади. З листопада-грудня до лютого-березня гора перебуває під впливом висотних повітряних течій, що спричинюють сильні вітри, які можуть сягати швидкості понад 285 км/год.Еверест – пірамідальний пік. Його морфоскульптура сформувалася завдяки льодовиковій ерозії. Гора має асиметричні схили, три з яких пологі. Численні льодовики вкривають усі схили гори, це: льодовик Хумбу (Долина Тиші), льодовик Ронгбук і льодовик Канчунґ.Кліматичні умови на Евересті надзвичайно екстремальні. У січні температура на вершині в середньому становить −36 °C і часто може опускатися до −60 °C. У липні середня температура −19 °C і постійно тримається нижче нуля.З червня до вересня Еверест перебуває під впливом мусонів, які приходять з Індійського океану і приносять опади. З листопада-грудня до лютого-березня гора перебуває під впливом висотних повітряних течій, що спричинюють сильні вітри, які можуть сягати швидкості понад 285 км/год.
Підписатися на:
Дописи (Atom)