неділя, 11 серпня 2019 р.

НІЛ ТАКИ ДОВШИЙ НІЖ АМАЗОНКА?

На изображении может находиться: гора, небо, трава, дерево, растение, на улице, природа и вода


НІЛ ТАКИ ДОВШИЙ НІЖ АМАЗОНКА? 

Саме до такого висновку дійшли спеціалісти британського королівського товариства після аналізу звіту бразильських спеціалістів, в якому йдеться про те, що #Амазонка є найдовшою річкою. Вся справа в тому, що експедиція по вивченню Амазонки на думку західних географів не надала достатніх доказів того, що Амазонка має 6992 кілометри. Не підтверджують цю цифру і супутникові дані. І хоч з витоком Нілу теж є певні дискусійні моменти, однак більшість географів вважають витоком Нілу саме виток Кагери, яка є частиною річкової системи Нілу. Таким чином спеціалісти-географи не поспішають визнавати Амазонку найдовшою річкою світу, лише обережно зазначаючи про те, що "є окремі дані бразильських спеціалістів", бо крім них таких доказів ніхто не надав. Отже виходячи з цього - Ніл, зі своїми 6852 кілометрами є найдовшою річкою світу, і Амазонка зі своїми "офіційними" 6792 кілометрами є другою в світі за довжиною, і поступається Нілу. А як вважаєте Ви?

На фото - річка #Кагера - виток річки #Ніл (#Бурунді#Африка).

субота, 10 серпня 2019 р.

Джомолунгма, Сагарматха або Еверест

На изображении может находиться: гора, небо, на улице и природа

Джомолунгма, Сагарматха або Еверест – найвища вершина земної кулі Гора розташована на кордоні між Китаєм і Непалом і її висота становить 8848,43 метри над рівнем моря.
Еверест – пірамідальний пік. Його морфоскульптура сформувалася завдяки льодовиковій ерозії. Гора має асиметричні схили, три з яких пологі. Численні льодовики вкривають усі схили гори, це: льодовик Хумбу (Долина Тиші), льодовик Ронгбук і льодовик Канчунґ.
Кліматичні умови на Евересті надзвичайно екстремальні. У січні температура на вершині в середньому становить −36 °C і часто може опускатися до −60 °C. У липні середня температура −19 °C і постійно тримається нижче нуля.
З червня до вересня Еверест перебуває під впливом мусонів, які приходять з Індійського океану і приносять опади. З листопада-грудня до лютого-березня гора перебуває під впливом висотних повітряних течій, що спричинюють сильні вітри, які можуть сягати швидкості понад 285 км/год.
Еверест – пірамідальний пік. Його морфоскульптура сформувалася завдяки льодовиковій ерозії. Гора має асиметричні схили, три з яких пологі. Численні льодовики вкривають усі схили гори, це: льодовик Хумбу (Долина Тиші), льодовик Ронгбук і льодовик Канчунґ.Кліматичні умови на Евересті надзвичайно екстремальні. У січні температура на вершині в середньому становить −36 °C і часто може опускатися до −60 °C. У липні середня температура −19 °C і постійно тримається нижче нуля.З червня до вересня Еверест перебуває під впливом мусонів, які приходять з Індійського океану і приносять опади. З листопада-грудня до лютого-березня гора перебуває під впливом висотних повітряних течій, що спричинюють сильні вітри, які можуть сягати швидкості понад 285 км/год.